,

Graikinis riešutas Ideal

15,0030,00

Veislė išvesta Uzbekijoje. Medis vidutinio augumo, vainikas šakotas, gražūs dekoratyvūs lapai. Derėti pradeda labai greitai 2-3 metais po pasodinimo, sunoksta rugsėjo pabaigoje, deri didelėmis kekėmis, gausiai ir kasmet. Vaisiai gero skonio, branduolys labai gero, malonaus skonio, aliejingi, be kartumo. Augalas atsparus ligoms ir kenkėjams, Lietuvos žiemas ištveria pakankamai gerai. Savidulkis.

Produkto kodas: N/A Kategorijos: , Žymos: , , , , , ,

AUGALO SAVYBĖS

Atsparumas šalčiui
-35o
Atsparumas vėjui
Atsparus vėjui
Šviesos poreikis
Saulė
Vandens poreikis
Mažiau nei vidutinis
Dirvos pH
Šarmingesnis priesmėlis
Žydėjimas
IV, V mėn.
Vaisių skynimo laikas
IX, X mėn.
Apdulkinimas
Savidulkis
Klimato zona
IV, V, VI

Tai neaukštaūgis riešutmedis, užaugantis iki 5 metrų ilgio. Žievė pilkos spalvos, pirmais metais būna žalia, 2-3-iais ruda.
Dažniausiai augalas veisdavo vaisius 8-aisiais metais, kai kurie netgi tik 15-taisiais, BET 20-ojo amžiaus mokslininkai-selekcininkai išvedė naują greitai derančią šios rūšies atmainą, kuri jau 2-3 metais leisdavo paragauti savo gėrybių, o 5 metais galima prisirinkti gerą derlių. Baltieji Ideal’o žiedai yra skirtingalyčiai ir apdulkinami vėjo, kas leidžia jiems būti savidulkiams.
Riešutas yra ovalios formos, gali siekti 10 gramų, apgaubtas tvirtu kevalu. Dera rugsėjo – spalio mėnesiais.
Ypatingas tuo, jog sugeba veisti dvigubą derlių per metus. Suaugusio individo derlius siekia netgi – 120kg !
Atlaiko šaltį netgi iki -35ºС ir yra atsparus chlorozei.

Norint užauginti sveiką ir gausų derlių nešantį graikinį Ideal reišutmedį reikia atsižvelgti į jo reiklumą dirvožemiui ir aplinkai. Jis sugeba augti rūgščioje bei druskingoje dirvoje, bet jokiais būdais nepakenčia pratekančių grunto vandenų, todėl daugelio ūkininkų mėgstamas sodinti pakylėtose vietose. Taip pat yra sodinamas atskirai nuo kitų augalų, mėgsta vienatvę. Bei dėl labai plataus šaknyno yra rekomenduojama prieš sodinant įmesti didžiulį akmenį arba plytą į kurią pagrindinė kamieninė šaknis įsiremia ir paleidžia šonines mikrošakneles, garantuojančias intensyvią vandens absorbciją.

Šis augalas, lyginant su kitomis graikinių riešutmedžių rūšimis nėra labai ilgaamžis, bet vistiek išgyvena 40-50 metus, per kuriuos palaimina savo šeimininkus gausiais kasmetiniais derliais.

Augalo šaknų sistema

Atvira(iškasta, mirkyta molyje), Uždara(konteineryje)

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.